buz lazer epilasyon

Son zamanlarda karşımıza sıklıkla çıkan buz lazer epilasyon, insanların sıklıkla tercih ettikleri yolların başında geliyor. Buz lazer ismiyle anılmasının nedeni; diğer lazer tiplerinden farklı olarak başlığının -3 dereceye kadar soğuması ve vücutla temas ederken bu soğukluğunun hissedilir olmasıdır.

Ankara Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon Hakkında
Son zamanlarda karşımıza sıklıkla çıkan buz lazer epilasyon, insanların sıklıkla tercih ettikleri yolların başında geliyor. Buz lazer ismiyle anılmasının nedeni; diğer lazer tiplerinden farklı olarak başlığının -3 dereceye kadar soğuması ve vücutla temas ederken bu soğukluğunun hissedilir olmasıdır. Koyu tenli kişilerde ve ince tüylerde de etkili olabilen bu yöntem, ağrısız lazer yöntemi olarak biliniyor. Ağrı yapması daha çok kılların kalınlığına bağlı olsa bile, yöntem başlı başına ince tüyler için tercih edilir.
Hangi Kıl ve Cilt Tiplerinde Etkili Olur?
Yukarıda belirttiğimiz gibi daha çok koyu tenli kişilerde ve ince yapılı kıl tiplerinde etkili bir yöntemdir.

 Buz Lazer Epilasyon Nasıl Çalışıyor?

 Buz lazer epilasyon yöntemi çalıştırılmadan önce, vücudun hangi alanına uygulanacaksa o bölüme özel olarak hazırlanan jeller sürülür. Daha sonra epilasyon jel üzerinde ütü yapılıyor gibi sürülmeye başlanır. Bu aşamalar sayesinde uygulanan bölgedeki kılların kökleri tahrip edilerek, kılların tekrardan çıkması da engellenmeye çalışılır. Uygulama esnasında hissedilecek soğukluk son derece normaldir. Kişi buz lazer epilasyona başvurmadan önce tüm detayları bilmelidir.

 Buz Lazer Epilasyon Ağırı Yapıyor Mu?

 Normal şartlarda jelin sürülmesi ve epilasyonun gerçekleştirilmesi neredeyse hiç ağrı yapmamaktadır. Ancak kişideki kılların çokluğu ve kalınlığı bu yöntemin biraz da olsa ağrılı olmasına neden olabilir. Vücut tipiniz ve kılların kalınlığı sonucunda yetki verilen sağlık merkezleri tarafından hangi yöntemi kullanmanız gerektiğiyle ilgili bilgi alabilirsiniz.
 Buz Lazer Epilasyon Soğutma
 Vücuda temas eden yerin soğutulmasıyla gerçekleştirilebilen bu yöntemle kişinin kıl kökleri tahrip edilir.
Buz Lazer Epilasyon Yapmaya Karar Verince Nelere Dikkat Edilmeli?
 Sizler de buz lazer epilasyona başvurmaya karar verdiyseniz mutlaka gideceğiniz yerin güvenilir olmasına dikkat edin. Ankara Tunalı'da yer alan Helena Güzellik sizler için tüm imkanlarını kullanarak, buz lazer epilasyonu güvenle gerçekleştirir. Peki, bunların dışında buz lazer epilasyon yapmaya karar verdiğinizde nelere dikkat etmelisiniz?
 - Epilasyon yapılırken en önemli konu, kılların yapısı ve miktarıdır. Kıl tipinize göre iki tip epilasyon yapılabileceğini bilmelisiniz.
 - Gideceğiniz yerin mutlaka güvenli olmasına, daha önceki kişilerin bu kuruluştan memnun kalmış olmasına dikkat etmelisiniz.
 İşinin uzmanları olan kurumlara başvurmalısınız.

 Buz Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili Olur?

 Buz lazer epilasyonda ortalama olarak 6 seansa ihtiyaç duyulur. Bu miktar diğer epilasyonlara göre oldukça düşüktür. Seans sayısı düşük olmasına rağmen diğerlerine oranla çok daha etkili bir yöntemdir. Isıtmanın yanında soğutma işleminin yapılmasıyla ortaya çıkabilecek ağrılar minimum seviyeye indirilir.

 Buz Lazer Epilasyon Neden Tercih Ediliyor?

 Buz lazer epilasyonun tercih edilmesinin ana nedenleri; etkili çözüm sağlamasının yanında düşük ağrılı olmasıdır. Ankara epilasyon denilince akla gelen Helena Güzellik, buz lazer epilasyon konusunda önemli bir birikime sahiptir.
 Bu Yöntem Yüze Uygulanabilir Mi?
 Özellikle kadınların büyük sorunlarından birisi olan yüz bölgesindeki kılları çeşitli yöntemlerle giderilmeye çalışılır. Ancak bu yöntemlerin başarısızlıkla sonuçlanma ihtimalinin yüksek olması ve oldukça ağrı verici olması nedeniyle tercih edilmemeye başlandı. Onların yerine ağrısız ve kıl köklerini tahrip eden yapısıyla buz lazer epilasyon yöntemi tercih edilmeye başlanmıştır.
 Buz Lazer Epilason ve Kalıcı Etki
 Günümüz teknoloji şartlarında olan ve etkisi oldukça geniş çaplı olan buz lazer epilasyon kişinin kalıcı etkiler almasını sağlayabilen yöntemlerin başında geliyor.

RANDEVU FORMU


Made with ♥ by tbtcreative.com © 2020 / helenaguzellik.com Tüm Hakları Saklıdır.

helenaguzellik.com web sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun içerik taşımaktadır. Yayınlanan fotoğraflar, kaynak gösterilse dahi başka sayfalarda sergilenemez. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

TOP