kalıcı makyaj

Vakit sorunu olanlar, makyaj yapmaktan hoşlanmayanlar, makyaj yapmayı başaramayanlar, hassas, alerjik gözlere ve cilde sahip kişiler, lens, gözlük kullananlar, seyrek kaş ve kirpiğe sahip olanlar, devamlı bakımlı ve iyi görünmek isteyenler. Randevu almak ve size en uygun kalıcı makyaj tasarımını keşfetmek istiyorsanız tıklayın.

Kaşlarımız kadın ya da erkek farketmeksizin önemlidir. Düzgünse mutlu oluruz. Önceki yıllarda ince kaşlar modaydı, artık daha naturel ve doğal kaşlar moda. Beslenmeyle ya da yanlış alımlarla ilgili olarak kaşlar azalıyor. Kaş küsermiş derler ya evet kaşlar küsüyor. Amacımız doğal formunda kaşları şekillendirmek ancak yeterli kaş yoksa microblading - kıl tekniği - tozlama ile kaşı şekillendirmeyi öneriyoruz.


MİKROPİGMENTASYON - KIL TEKNİĞİ - TOZLAMA

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatıdır. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz.

Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.

Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar yaratılabilir.

Kalıcı makyajı daha çok kozmetik-dövme olarak düşünebiliriz. Kalıcı Makyaj ile kaş, göz ve dudaklarda kendi cilt rengimiz ile uyumlu sonuçlar alabileceğimiz gibi ciltteki ufak kusurları da örtebiliriz.

Şekil bozukluğu kusurlarının üstesinden gelinebilir. Kalıcı makyaj ile daha genç bir görünüme sahip olmak elinizde.

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden şekillendirmek için uygulanır. Kaş aralarındaki ile boşluklara, şekilsiz kaşlara, seyrek kaşlara, düşük ve tıbbi nedenlerle dökülmüş kaşlara tercih edilir. Altın oran ile ölçülüp kaş tasarlanarak hazır hale getirilir. Daha sonra kıl tekniği metodu uygulama yapılır.

İşlem sonrası;
Yara, yanık bakımı yapılmalı ve 3 gün boyunca buna dikkat edilmeli.
Güneşten kesinlikle korunmalıdır.

Neler dikkat edilmelidir?

 • Uygulayan kişinin kalıcı makyaj, kıl tekniği eğitimi almış olmasına dikkar edilmelidir
 • Uygulama yapan kişi mutlaka eldiven giymelidir
 • Her kişi için ayrı olarak mutlaka steril iğne açılmalıdır
 • Odanın temizliği ve hijyenine dikkat edilmelidir.

Kimlere yapılmaz?

 • Pigment alerjisi olan kişilere
 • Keloidlerin (yürüyen yara) üzerine
 • Kılcal damar çatlamaları üzerine
 • Cilt lezyonların (mantar,egzama,sedef) üzerine
 • Kanama ve pıhtılaşma sorunu olan kişilere
 • Şeker hastalarına
 • Yüksek tansiyon hastalarına

Microblading Uygulaması Ankara

Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metodudur. Kaş nakışı olarak da bilinir. Tek kullanımlık microblading aparatıyla kaş kıllarına özdeş kıllar çizerek derinin altına boya işlenmesi işlemidir. Sonuç son derece doğal, kendi kaşınızdan ayırt edemeyeceğiniz kaşlar. Uygulanan boyalar doğal bitki köklerinden elde edilmektedir, kimyasal madde içermez ve lisanslıdır.

Nelere dikkat etmeliyiz?

 • Uygulamayı yapan kişi microblading eğitimi almış olmalıdır.
 • Yanlış uygulama kötü sonuçlar doğurabilir.
 • Kullanılan boyalar kişinin saç, ten ve göz rengine uygun olmalıdır.
 • Kişinin yüz yapısına ve tarzına uygun çizim yapılmalıdır

RANDEVU FORMU


Made with ♥ by tbtcreative.com © 2020 / helenaguzellik.com Tüm Hakları Saklıdır.

helenaguzellik.com web sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun içerik taşımaktadır. Yayınlanan fotoğraflar, kaynak gösterilse dahi başka sayfalarda sergilenemez. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

TOP