Medikal Ayak Bakımı

İnsan ayağının, hayatın omurgasını teşkil eden yürüme ve ayakta durabilme için yaratılan bu müstesna organın görevini başarabilmesi için aynı itina ve dikkatle bakım ve tutumunun yapılması gereklidir.

Kuru sistemde ayak suya sokulmadan bakım makinesine takılan frezelerle bakım işlemi uygulanır. İşleme başlarken tüm ayak dezenfekte edilir, doğru tırnak kesimi yapılır, deri kalınlaşmaları, nasırlar temizlenir, kalınlaşmış tırnaklar inceltilir. Tırnak kanalları yapısına zarar vermeden ölü hücrelerden arındırılır. Dezenfekte işleminden sonra ayak kremleriyle ayak masajı yapılarak bakım sonlandırılır.

Medikal ayak bakımı yalnızca görüntü güzelliği için değil ayak sağlığınız içinde çok önemlidir. Ankara'da bulunan güzellik merkezlerimizde ayaklarınız için en uygun tedavi yöntemleri ile sağlıklarına kavuşturuyoruz.

Diyabet hastaları ayaklarına en çok dikkat etmesi gereken kişilerdir. Diyabetik ayak bakımı konusunda uzman olan kişiler tarafından uygulanması gereken bir tedavidir. Ankara'da bulunan güzellik merkezlerimizde konusunda uzman medikal ayak bakım uzmanlarımız bulunmaktadır.

Düzenli ve doğru bakım uygulanması çok önemlidir. Hatalı yapılan işlem yada ihmal edilen küçük problemler ciddi sorunlara yol açabilir.

Nasırlar derinin belli bir bölümünün mekanik baskı altında kalınarak kalınlaşması olarak tanımlanır. Ayak tabanında parmak üstü ve aralarında, topuklarda, epidermisin üstüne doğru yükselerek yada altına doğru huni şeklinde derinleşen acılı nasırlar olabilir. Düzenli olarak yapılan bakımlar ile nasırlarda düzelme görülür.

Mantarlı kalınlaşmış tırnak bakımının klasik makaslarla kesmek çok zordur. Medikal ayak bakımı ile tırnak kalınlıkları inceltilir, doğru kesim yapılır ve doktorun tavsiye ettiği ilaç sürülerek tırnağın daha derinlerine nüfuz etmesi sağlanarak tedavinin süresi kısaltılır.

Batık tırnakların oluşumu genetik olduğu gibi yanlış seçilen ayakkabılardan, bilinçsiz pedikürlerden, hamilelik ve kilo alarak vücutta oluşan ödemden yada tırnak mantarları neden ile oluşan deformasyonlardan kaynaklanabilir.

Kuru sistemde ayak bakım makinesi ile farklı uç ve frezelerle bakım işlemi uygulanır. Soruna göre belli aralarla yapılan bakım bu sorunlarınızı en aza indirir veya tamamen iyileşmesi de mümkündür.

TOP